• Bezpłatny webinar o nauce do Egzaminu Ósmoklasisty

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie uczyć się do egzaminu? Do czego warto się przyłożyć? Jak rozwiązywać poszczególne zadania?

Weź udział w bezpłatnym webinarze! Dowiesz się, jak ogarnąć Egzamin Ośmioklasisty bez wkuwania całej matmy. Portal edukacyjny Zday zaprasza w czwartek26.10, o 19:00. Wystarczy zapisać się na stronie:

W trakcie webinaru:

• pokażemy Ci skuteczne techniki rozwiązywania zadań;
            • wspólnie z prowadzącym rozwiążesz przykładowe zadania;
            • omówimy budowę arkusza egzaminacyjnego i typy zadań;
            • będzie czas na zadawanie pytań.

Webinar poprowadzi Karol Wilczyński, twórca systemu Szybka Matma. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania.Nasz webinar stanowi kontynuację działań, które w poprzednim roku szkolnym zgromadziły 21 tysięcy uczestników.

Na tym wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, na jakim jesteś etapie przygotowań. Zapisz się już teraz: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Zapraszamy!

• Szkolna zbiórka elektrośmieci

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci", w ramach którego organizujemy zbiórkę elektroodpadów, czyli wszystkiego, co kiedyś działało na prąd lub baterie. Szkoła, która zbierze minimum 250 kg zużytego elektrosprzętu, otrzyma pomoce edukacyjne dla uczniów.

Zbiórka odbędzie się w dniach 6-10 listopada 2023. Dostarczone elektrośmieci należy zostawiać w wyznaczonym miejscu na parkingu szkolnym.

• Charytatywny "Dzień w Piżamie"

18 października br. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną "Dzień w Piżamie - obudź w sobie Anioła". Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w piżamach na znak solidarności z dziecięcymi pacjentami oddziałów onkologicznych. Zorganizowaliśmy symboliczny "Bieg w piżamie" i odtańczyliśmy naszą ulubioną "Belgijkę". Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę dobrowolnych datków do puszki. Ponadto w dniach 18-20 października odbyły się kiermasze smakołyków, zorganizowane przez klasy 0, 1 i 2. Dochód z kiermaszów wraz z datkami zebranymi do puszki w łącznej wysokości 3036,73 zł zostanie przekazany za pośrednictwem Rady Rodziców na konto Fundacji "Gdy liczy się czas", aby wesprzeć budowę ośrodka rehabilitacji i fizjoterapii dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych oraz dzieci z traumą wojenną z Ukrainy pod nazwą Mogwart.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie kiermaszów! Wasza pomoc jest nieoceniona <3

• Akcja edukacyjna "Młodzi głosują"

Drodzy Uczniowie klas IV-VIII!

10 października 2023 r. (wtorek) zostaną przeprowadzone szkolne wybory parlamentarne oraz będziecie mogli wziąć udział w szkolnym referendum.

Zapraszamy Was do głosowania na każdej przerwie od 09:40 do 14:45 w szatni przy sali gimnastycznej.

Warunkiem przystąpienia do głosowań jest okazanie komisji wyborczej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego Waszą tożsamość.

Przypominamy o konieczności zachowania ciszy wyborczej. Akcja ma charakter edukacyjny i nie wspiera żadnego z kandydatów, kandydatek, komitetów wyborczych i reprezentowanych przez nie partii.

Przed głosowaniem zachęcamy do skorzystania z https://latarnikwyborczy.pl/, aby przekonać się do kogo jest Wam najbliżej w wyborach parlamentarnych 2023 r.

Do zobaczenia przy urnie!

• Międzynarodowy Dzień Muzyki

W poniedziałek 2 października 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzyanrodowy Dzień Muzyki Z tej okazji zerówka i klasa 3 przygotowały muzyczny występ, zakończony wspólnym zatańczeniem tak lubianej przez naszych uczniów "Belgijki". W tym dniu uczniowie mogli się również przebrać za swojego ulubionego artystę muzycznego.

Za organizację uroczystości dziękujemy Pani Joannie Krawczyńskiej, Pani Dorocie Buczek oraz Pani Beacie Wojciechowskiej-Sosnowskiej.

• Adopcja Serca

Dwa lata temu podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do programu adopcji na odległość nazywanej Adopcją Serca, w związku z tym cała społeczność naszej szkoły stała się rodziną adopcyjną. Program prowadzą polscy pallotyni za pośrednictwem Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. Głównym celem Adopcji Serca jest zapewnienie objętemu opieką dziecku podstawowych środków do życia i nauki.

Naszym podopiecznym jest Iradukunda Shyraka, my nazywamy go Steven. Steven ma 14 lat i jest uczniem 7 klasy. Mieszka w Rwandzie w miejscowości Gikongoro z rodzicami, którzy są rolnikami.

W połowie września wolontariusze odwiedzali uczniów w klasach 0-8, a także rodziców podczas zebrań klasowych i opowiedzieli o naszym wspólnym podopiecznym. Jego historia oraz zaangażowanie wolontariuszy najwyraźniej zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie, gdyż już udało się zebrać całą potrzebną kwotę (920 zł). Jesteśmy wdzięczni całej szkolnej społeczności (uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły) za hojność i otwarte serca.

Z wdzięcznością - Szkolny Klub Wolontariatu